МЕТОДИЧНИЙ СУПРОВІД КУРСУ "БЕЗПЕКА, ЗДОРОВʼЯ ТА ДОБРОБУТ", 7 КЛАС

Download
Календарне планування ЗБД 7 клас.pdf
Adobe Acrobat Document 194.3 KB
Download
Підручник 7 клас ЗБД Шиян
Adobe Acrobat Document 38.6 MB
Download
Модельна програма Zdorovya_bezpeka_ta_do
Adobe Acrobat Document 591.8 KB

МЕТОДИЧНИЙ СУПРОВІД КУРСУ "БЕЗПЕКА, ЗДОРОВʼЯ ТА ДОБРОБУТ". 5-6 КЛАСИ

Download
Zdorovya-6-klas-Huschyna-2023.pdf
Adobe Acrobat Document 81.1 MB
Download
Календарне планування ЗБД 6 клас.pdf
Adobe Acrobat Document 486.1 KB
Download
Календарне планування 5 клас ЗБД.pdf
Adobe Acrobat Document 112.8 KB
Download
ПІДРУЧНИК ЗБД Гущина 5 клас.pdf
Adobe Acrobat Document 31.4 MB
Download
Модельна програма Здоров'я,_безпека_та_д
Adobe Acrobat Document 275.9 KB
Download
ЗДОРОВ’Я, БЕЗПЕКА ТА ДОБРОБУТ ОЦІНЮВАННЯ
Adobe Acrobat Document 7.5 MB

МЕТОДИЧНИЙ СУПРОВІД ДО ПРЕДМЕТУ "ОСНОВИ ЗДОРОВʼЯ" 8-9 КЛАСИ

Download
Osnovy-zdorovja-8klas-Bojchenko-2016.pdf
Adobe Acrobat Document 4.7 MB
Download
Osnovy-zdorovja-9-klas-Bojchenko-2017.pd
Adobe Acrobat Document 4.1 MB
Download
Програма ОЗ 6-9 2022.pdf
Adobe Acrobat Document 889.4 KB

СЕРПНЕВІ ЗУСТРІЧІ ПРОФЕСІЙНОЇ СПІЛЬНОТИ ВЧИТЕЛІВ ОСНОВ ЗДОРОВʼЯ

27 серпня у Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Чорноморська, відбулось засідання професійної спільноти вчителів інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека та добробут» та предмету «Основи здоров’я".
Анастасія Дерик - керівниця професійної спільноти, вчитель "Основ здоровʼя" та курсу "ЗБД" Чорноморського ліцею № 6, познайомила присутніх з новою модельною програмою курсу ЗБД  для 7 класу та структурою підручнику. Вчителі обговорили особливості оцінювання навчальних досягнень учнів та методичні ресурси.
Рефлексія на початку зустрічі та вправа на відновлення ресурсів, створили дружню атмосферу, допомогли присутнім налаштуватись на плідну та творчу роботу у новому навчальному році.

 

ТРЕНІНГИ ЗІ ЗБЕРЕЖЕННЯ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я
10-11 жовтня 2023 року на базі Чорноморського ліцею № 4 в рамках міської методичної лабораторії "Орієнтири НУШ: 6-й рік впровадження. Евалюація" консультантка ЦПРПП Баранова Вікторія провела тренінг "Терапевтичний вчитель" для восьми груп педагогів. В тренінгу взяли участь 127 учителів, які викладають у 5-6 класах українську мову та літературу, англійську мову, природничі науки, математику, історію, мистецтво та фізичну культуру.
Під час роботи  був опрацюваний кейс вчителя, що працює в умовах війни. Він складається з чотирьох компонентів: навичок рефлексії власного емоційного стану, знання маркерів стресу у дітей та дорослих, психологічних вправ на стабілізацію та вміння керувати фокусом власної уваги з метою позитивного налаштування на життя.
Інтерактивна форма роботи надала нам можливість розібрати робочі кейси з практики вчителів, які стикались з проявами агресії, занепокоєння та тривоги в учнів. Ми почули дієві алгоритми допомоги.
Також педагоги познайомились з Всеукраїнською програмою ментального здоровʼя "Ти як?". До методичної "скарбнички" було додано "Абетку ментального здоровʼя", "Психологічні хвилинки від Дмитра Карпачова та Олени Адамової" та вправи з нейрогімнастики.
ПРОСВІТНИЦЬКІ ЗУСТРІЧІ "СТОП, БУЛІНГ" ДЛЯ ПЕДАГОГІВ
Щорічно у світі з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
В рамках методичної підготовки до Всеукраїнської акції, з 20 до 22 грудня 2023 року за ініціативою ЦПРПП у закладах освіти були проведені просвітницькі зустрічі, які відвідало 82 класних керівника.
На жаль, не дивлячись на велику кількість інформації, щодо маркерів булінгу та шкідливого впливу на психіку всіх його учасників, дорослі люди, серед яких і педагоги, і батьки, часто вважають прояви булінгу грою, дитячими проблемами, які не варті уваги.
Дослідження показують, що діти, які піддаються булінгу втрачають відчуття емоційної та фізичної безпеки, довіри до місця, у якому мають перебувати щодня; відчувають безпорадність і страх від постійної загрози, в них знижується рівень навчання. Спостерігачі страждають від тривожного очікування стати наступною "жертвою" та почуття провини.
Наслідки булінгу є і для кривдника: примітивні асоціальні способи поведінки перестають діяти в дорослому світі. Соціальна дезадаптація негативно впливає на успішність у подальшому навчанні, людина часто не може ужитись в трудових колективах, має конфліктні відносини у родині. Тому, шкільна комісія із розслідування випадку булінгу, яка скликається у триденний строк після реєстрації звернення, має не карати булера, а розібратись у причинах його поведінки, задовольнити потреби всіх сторін, надати психологічну допомогу і постраждалому і кривднику.
Під час зустрічей з педагогами відбулось обговорення проблеми створення безпечного середовища у закладах освіти, огляд нормативно-правової документації, яка регулює дії педагогів під час виявлення булінгу, презентований профілактичний урок для учнів 5-9 класів та надані матеріали для його проведення.

 

ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ОСНОВ ЗДОРОВ'Я

В менеджменті поняття “час” варто розглядати, як ресурс, що є вичерпним та невідновлюваним, а отже найціннішим і тим, який заклав потребу навчитися ефективно керувати собою.
А отже навички тайм-менеджменту потрібно формувати з дитинства.
14 січня 2023 року консультант ЦПРПП Вікторія Баранова  провела воркшоп для педагогів “Формування в учнів навичок раціонального використання часу в рамках курсу “Основи здоров'я”.
Були опрацьовані "Колесо балансу життя", "Матриця Ейзенхауера", "Метод планування справ АВС", "Квадрат Декарта", вправа “Слони, Жабенята, Мамонти та Єдинороги”https://youtu.be/4U6IP3UTi2Q, рефлексія діяльності за допомогою методу п'яти пальців. .
Процес навчання пройшов в  дружній атмосфері активної взаємодії .

МАЙСТЕР КЛАС "НАДАННЯ ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ"

Наше здоров'я - найцінніший скарб, тому так важливо, щоб діти змалечку засвоювали навички його збереження та зміцнення.
Надзвичайна ситуація — це порушення нормальних умов життя і діяльності людей, спричинене аварією, катастрофою, стихійним лихом, війною, яке може призвести до загибелі людей та значних матеріальних втрат. Від правильно наданої першої домедичної допомоги нерідко залежить успіх подальшої медичної кваліфікованої допомоги і виживання постраждалих. Саме тому, формування навичок надання домедичної допомоги у надзвичайних ситуаціях входить у навчальну програму основ здоров'я та захисту Вітчизни.
7 грудня на базі Чорноморського ліцею № 1 відбувся майстер-клас вчителя вищої категорії Суражської Галини Іванівни "Надання домедичної допомоги у надзвичайних ситуаціях", який відвідали вчителі основ здоров'я та захисту Вітчизни закладів освіти нашого міста.
Колеги із задоволенням взяли участь у створенні тематичних проектів, актуалізували свої знання щодо накладання пов'язок та надання першої допомоги при травмах під час техногенних катастроф.

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВИКЛАДАННЯ  ІНТЕГРОВАНОГО КУРСУ "ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я" У 2021-2022 Н.Р.

Download
metod_zdorovya_2021_2022.pdf
Adobe Acrobat Document 204.2 KB