· 

Місяць збереження ментального здоровʼя

Протягом жовтня, практичні психологи закладів дошкільної, середньої та позашкільної освіти, організували та провели просвітницькі заходи, присвячені місяцю обізнаності українців про інструменти збереження ментального здоровʼя.
Всього у заходах взяло участь понад 1200 дітей, 87 педагогів та батьків.
Було проведено близько 70 заходів. У своєму звіті наводимо лише частину з того, що відбулось у закладах освіти протягом жовтня.
Заняття з елементами тренінгу "Корені насильства та їх профілактика", "Як пртистояти булінгу", "Захист від шкідливих впливів. Наркоманія. Відповідальність","Ментальне здоров`я - цінувати своє самопочуття", були проведені у Чорноморському ліцеї ім. Т.Г. Шевченка, практичним психологом, Світланою Дудко.
Заняття з елементами тренінгу для педагогів "Моє ментальне здоров я" та презентація "Булінг чи конфлікт?" проводила у Чорноморському ліцеї № 1, Галина Волинська.
Галина Політанська, практичний психолог ліцею № 2, провела заняття для учнів початкової школи "Кожна людинна - це скарб"  та  організували у закладі Тиждень ментального здоров"я.
 У ліцеї № 3 Іванова Алла долучилась до місяця ментального здоровʼя зі своїм заходом "Торгівля людьми: розпізнай небепеку вчасно".
Наталя Жук та Марк Смирнов, практичні психологи ліцею № 4, проводили для різних вікових груп:  профілактичні заняття  "Стоп булінг!" з елементами арт-терапії, "Ментальне здоров'я в умовах випускного класу", психологічну гру,  спрямована на регулювання настрою "Гаррі Поттер і битва з дементорами".
Практичні психологи Чорноморського ліцею № 6, Сидорчук Ольга та Черніцина Лариса, були корисними як для батьків, так і для учнів:  "Профілактика вигорання працівників"
 Ментальне здоровя дітей. Поради батькам ", бесіда з  особиситої безпеки підлітків з залученням ювенальної превенції. "Я можу себе захистити", тренінг "Послухай мою історію. Техніки зцілення" для учнів початкової школи, тренінг "Мій внутрішній світ емоцій", лекторій "Ти Як? Що тебе турбує."
У ліцеї № 7 Вікторія Баранова та Анастасія Мінчева, провели протягом жовтня тренінг для педагогів "Гендерна соціалізація дитини", для підлітків "Я серед людей", бесіди з профілактики стресу "Опанування техніками зняття тривожності", інтерактивне заняття "Вибір на користь здоров'я", заняття з елементами арт-терапії "Ефективні методи подолання стресу", заняття з елементами арт-терапії "Інструменти для керування стресом".
Практичний психолог Олександрівського ЗЗСО, Надія Подгурська,   тренінги:   "Від чого залежить мій настрій?", "Конфлікти в житті людини. Методи виходу з конфліктних ситуацій", "Стрес в житті людини. Вплив біоритмів на емоційний стан і здоров*я".
З учнями спеціальної школи, Катерина Завірюха та Полотнянко Інна, провели інтерактивний захід з елементами тренінгу та арт-терапії на тему "Люблю цей світ", заняття з елементами тренінгу "Як не стати жертвою кібербулінгу", "Мій шлях до ментального здоров'я".
Практичні психологи дитячих садочків також долучились до місяця збереження ментального здоровʼя: Дмитренко Ганна у ЗДО № 3 провела з дітками заняття  "Як подбати про себе?", Мєріїна Олена у ЗДО № 5 заняття з елементами тренінга    "Ти як? Ментальне здоровʼя", Тітова Ірина від ЗДО № 8 у приміщенні "Райдуги" -  "Терапія м'якою іграшкою ментального здоров'я дитини та дорослого під час війни".
У Центрі позашкільної освіти Людмила Мошняга попіклувалась про ментальне здоровʼя керівників гуртків на занятті "Формування позитивного психологічного клімату колективу в умовах сьогодення".
Щиро дякуємо фахівцям психологічної служби закладів освіти м. Чорноморськ за підготовку цікавих та корисних заходів і вагомий внесок у популяризацію психологічних знань серед мешканців нашої громади.