Комунікаційна кампанія “Діти як діти”

Перед педагогами стоїть важлива задача дати дітям відповіді на такі питання: що таке інклюзивність, безбар’єрність в суспільстві, чому вони важливі, як коректно говорити з дітьми на тему відмінностей між людьми,  та навчити учнів толерантному сприйняттю унікальності людства.

Це захід також має привернути увагу на те, що інклюзивність в суспільстві – це не лише стан, але й потреба. Це визнання того, що кожна людина, незалежно від своїх особливостей, заслуговує на повагу, участь і рівні можливості. У сучасному світі інклюзивність не повинна бути ексклюзивною ідеєю, а стати нормою життя.

Тому важливо не лише 3 грудня, в день, коли Україна разом зі світовою спільнотою відзначає день людей з інвалідністю, а постійно  привертати увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності та добробуту, акцентувати суспільство на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Це нагадування людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства — людей з інвалідністю. Люди мають міняти своє уявлення про те, що не треба шукати якоїсь відмінності й розподіляти людей в соціумі на різні категорії, і навчати цьому треба з дитинства.

5 грудня консультантом ЦПРПП Чорноморської міської ради Іриною Кравченко  був проведений вебінар для педагогів закладів освіти Чорноморської міської громади,  під час якого були надані методичні рекомендації щодо проведення Першого Всеукраїнського уроку з інклюзивності, обговорені ключові моменти, на які треба звернути  увагу вчителю при розмові з дітьми на задану тему, а найголовніше, надати дітям розуміння того, що коли ми говоримо про інклюзивність, головне навчити їх не оцінювати людей на “перший погляд”, навчити приймати різноманіття людей. Адже, спілкування з людьми, які відрізняються від нас, розширює світогляд і сприяє взаєморозумінню.

Пам’ятаємо, що ми всі — різні, немає “таких” — “не таких”, що всі діти - це діти, а люди - люди… і тоді трішечки краще стане наша країна, тому що ми хочемо тут жити, плануємо тут жити, і хочемо розвивати її!