Тому у Всесвітній день інформування про людей з синдромом Дауна багато людей підтримує міжнародний флешмоб під хештегом “Шкарпетуйся”, коли люди одягають або приколюють до одягу різнокольорові яскраві шкарпетки, що нагадують хромосоми та щоб нагадати, що кожний з нас особливий і різний.
Цей день - не про діагноз.
Цей день про унікальність, любов і прийняття!
Про те, що інакшість - це сила!!!
В цьому році педагогами закладів освіти Чорноморської МР в рамках міського заходу “Марафон обіймів” були проведені освітні бесіди, цікаві активності, уроки толерантності про правила комунікації та етику спілкування з людьми з цим синдромом. Під час Заходів діти дізналися, що додаткова хромосома, з якою народжуються ці люди, може спричинити появу низки особливостей, зокрема, вроджених вад серця, аномалій шлунково-кишкового тракту, характерних рис обличчя, уповільненого розвитку, труднощі в розумінні та в навчанні. Та попри це багато людей із СД може освоїти професію, набути оптимальної якості життя й опікуватися собою без зайвої допомоги. Вони досягають успіхів у мистецтві, бізнесі та спорт.
Вихователі ЗДО №3 через інтерактивні вправи донесли своїм вихованцям знання, щоб вони відчули фізичні та сенсорні особливості людей з синдромом, а також зрозуміли, що кожна людина стає сильнішою, якщо в неї вірити та підтримувати.
Педагогами ЗДО №5 для дітей старшого віку інклюзивної групи провели розвагу “Для дружби немає перешкод”, метою якої було привернути увагу до дітей із синдромом Дауна, оточити їх турботою і любов’ю, вселити впевненість у їхні можливості!
Вихованці ЗДО №12, завдяки своїм педагогам, теж мали можливість і чудово, весело провести час, і отримати корисну інформацію про різноманітність людства, що розширює світогляд дитини та сприяє взаєморозумінню в суспільстві.
Учнівський парламент на чолі з педагогом-організатором Юлією Фортуною та соціальним педагогом Анастасією Стеценко Чорноморського економіко-правового ліцею №1 взяли участь в міському заході “Марафон обіймів”, щоб привернути увагу до важливості інклюзивності та підтримки людей із СД.
Учні початкової школи Чорноморського ліцею№4 під час проведення бесіди та підтримання акції "Lost of Socks" дізналися більше про людей з СД, їхні досягнення та важливість толерантності в суспільстві (вчителі Іванна Іщук, Юлія Стрюкова, асистент вчителя Алла Перестенко, психолог Наталія Жук)
Попри обставини, вчитель інклюзивного класу Чорноморського ліцею№6 Олена Костюха провела урок толерантності в онлайн-форматі, і відчула глибоку зацікавленість зі сторони дітей, які ставили питання, і, взагалі, сприймають інформацію “затамувавши подих”, що ще раз доводить необхідність подібних бесід.
Діти 2-А класу ЧЛ№7 підтримали міжнародний флешмоб під хештегом “Шкарпетуйся”, як символ підтримки та різноманіття! (вчитель Людмила Єрьоміна)
"Щирість, добро, милосердя!" - під таким гаслом у 3 - Г класі Чорноморського ліцею №7, проведено освітньо - виховний захід до Всесвітнього дня людей з синдромом Дауна.
Мета заходу полягала у вихованні у молодших школярів милосердя, доброти, емпатії, що є базовою складовою загальнолюдських цінностей, та які мають бути прищеплені нашим діточкам.
Учні створили тематичний колаж - "Країна добра" та підготували один для одного "Долоньки дружби" з добрими побажаннями (вчитель Людмила Тричева, асистент вчителя Інна Літвінова)
Практичним психологом Вікторією Барановою були проведені Тренінги для учнів 9-11 класів Чорноморського ліцею №7 з активностями, які допомогли дітям краще зрозуміти особливості людей з синдромом Дауна та дізналися про етику спілкування з людьми з цим синдромом.
Команда вчителів та учнів Спеціальної школи теж підтримала міжнародний флешмоб, щоб нагадати, що люди із синдромом Дауна можуть набагато краще розвинути свої можливості, якщо вони живуть в атмосфері любові і відчують позитивне ставлення суспільства
В Чорноморському академічному ліцеї ім. Тараса Шевченка “Марафон обіймів” пройшов емоційно та дружно. Всі відчули себе особливими і важливими. Практичний психолог Світлана Дудко для підвищення обізнаності ліцеїстів провела тематичний тренінг, метою якого було привернути увагу до того, що наявність у людини синдрому Дауну не визначає її особистості та не має впливати на ставлення до неї, а також сформувати у дітей інклюзивні суспільні норми та повагу до різноманіття.
Дякуємо всім тим, хто розуміє необхідність таких заходів з метою підвищення розуміння різноманіття життя (коли дитина розуміє, вона перестає боятися та сторонитися), адже ці знання формують свідомість, світогляд дитини і буде мати вплив на подальше її становлення, як особистості; тим, хто не пройшов повз, взяв участь і зробив цей Захід таким теплим і важливим! Хто допомагає робити цей світ добрішим!!!!
Сподіваюсь, надалі такі бесіди пройдуть у всіх закладах освіти нашої громади, адже вже сьогодні ми формуємо толерантне та інклюзивне суспільство заради гідного майбутнього!!! Разом ми змінюємо світ на краще- крок за кроком!
*Під час міського “Марафону обіймів” педагоги підготували власні матеріали та використовували рекомендації до тематичного тренінгу для підвищення обізнаності дітей закладів освіти до Всесвітнього дня людей із синдромом Дауна Всеукраїнської благодійної організації «Даун Синдром»